Zbiórka charytatywna na wózek aktywny

Zbiórka charytatywna na wózek aktywny

Z braku innej pomocy .postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i we współpracy z Fundacją http://www.domsercedoserca.org zorganizowaliśmy zbiórkę na wózek aktywny

Mam 36 lat i nigdy nie postawiłem ani jednego kroku. Już dawno pogodziłem się z tym, że nie będę chodził. Może tak właśnie miało być? To jednak nie znaczy, że moja niepełnosprawność ma odebrać mi radość życia.

Urodziłem się z wadą, która oznaczała jedno – całe życie spędzę w wózku inwalidzkim. Nie pomogła mi nawet operacja; przepuklina oponowo-mózgowo-rdzeniowa na zawsze odebrała mi władzę w nogach. Rozszczepienie kręgosłupa okazało się zbyt poważnym problemem, z którym medycyna nie mogła sobie poradzić.

Moje życie mogło różnie się potoczyć. Wiele razy widziałem ludzi, którzy są wypaleni, bo ich problemy były dla nich zbyt dużym ciężarem. Zgoda – nigdy nie chodziłem na własnych nogach. To jednak wcale nie znaczy, że kiedykolwiek poddałem się. Były gorsze chwile, każdy czasami takie miewa. W moim przypadku oznaczały za każdym razem na nowo pogodzenie się z chorobą. W końcu nauczyłem się żyć sam ze sobą.

Nie jest łatwo, ale nikt nigdy nie obiecywał mi, że tak będzie. Jednak pomimo choroby jestem bardzo szczęśliwy – mam wspaniałego tatę, który mnie wspiera i pomaga najlepiej jak tylko może. Mogę na niego liczyć w każdej sytuacji. Dzięki jego pomocy mam siłę aby pomimo trudności nigdy się nie poddać.

Razem chodzimy na siłownię trzy razy w tygodniu, gdzie ćwiczę aby cały czas być w dobrej formie. Oprócz tego każdego dnia trenuję również samodzielnie w domu. Dzięki systematycznej pracy mam szansę aby stawiać sobie nowe wyzwania i cele. Obecnie uczę się języka angielskiego
i współpracuję z RADIO POLONIA IN THE WORLD, w którym jestem wolontariuszem. Poza tym mam w domu różne obowiązki: m.in. sprzątam, gotuję, zmywam naczynia. Moim nadrzędnym celem jest ciągły rozwój i dążenie do samodzielności.

Pomimo walki podjętej przeze mnie dawno temu, istnieje jeden istotny problem, którego nie jestem w stanie pokonać bez pieniędzy, a więc bez Państwa pomocy. Dlatego z całego serca bardzo proszę o wsparcie – każda złotówka jest dla mnie na wagę złota.

Zbieram pieniądze na wózek aktywny. Mój dotychczasowy wózek był wielokrotnie naprawiany. Nie wiem jak długo jeszcze wytrzyma. Bez nowego wózka nie będę w stanie wyjść
z domu. Moja samodzielność legnie w gruzach, czego bardzo staram się uniknąć. Od dłuższego czasu jestem aktywnym człowiekiem. Należę m.in. do Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która wspiera osoby poruszające się na wózku. Razem z tatą jeżdżę dwa razy w miesiącu na zajęcia regionalne do Opola, organizowane przez FAR. Dzięki ćwiczeniom mam możliwość doskonalenia techniki jazdy na wózku. Dodatkowo jako Podopieczny Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej
i Funkcjonalnej dwukrotnie brałem udział w projekcie ”Uwierzyć w siebie”. Zdobyłem wiele nowych umiejętności, szczególnie z zakresu aktywizacji społecznej, pokonywania problemów funkcjonalnych i aktywnej rehabilitacji.

Polska
Zbiórka charytatywna na wózek aktywny
Województwo : opolskie
47-330
Zdzieszowice
ul. Piastów 22d/2
662773670

Wyślij wiadomość do właściciela oferty

Zbiórka charytatywna na wózek aktywny