Nuku’alofa
Londyn
Waszyngton
Warszawa
Canberra
Meksyk
Kinszasa
Kursy walut
środa, 08 Lipiec 2020

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

Przelewaj pieniądze do Polski i do UK przez England.pl

PILNE! Marsz jednak się odbędzie! Gronkiewicz-Waltz UPOKORZONA na oczach całej Polski!

Wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości. Jej decyzja została zaskarżona, a dzisiaj wieczorem postanowienie w tej sprawie wydał sąd. I stwierdził, że prezydent Warszawy nie miała racji.


“Chcę poinformować, że zakazałam MarszNiepodległości, podjęłam taką decyzję, którą osobiście podpisałam” – oświadczyła na środowej konferencji prasowej w stołecznym ratuszu Gronkiewicz-Waltz.

Przedstawiając powody swojej decyzji, Hanna Gronkiewicz. na pierwszym miejscu wymieniła bezpieczeństwo.

Organizatorzy Marszu Niepodległości zaskarżyli decyzję HGW. Dzisiaj sprawą zajął się sąd, który uchylił decyzję Gronkiewicz-Waltz.

– Wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawa (…) prawo do zgromadzeń jest chronione konstytucją

– powiedział w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Michał Jakubowski. Dodał, że decyzja o zakazie “jest możliwa po starannym zbadaniu sprawy i musi zawierać przekonujące uzasadnienie”.

Jak podkreślił sędzia, w sprawie tej organ gminy nie uprawdopodobnił okoliczności, że w związku z tą manifestacją może dojść do zagrożenia życia i zdrowia oraz mienia w znacznych rozmiarach, a to była główna przesłanka wydanego zakazu.

Od postanowienia sądu w tej sprawie stronom przysługuje zażalenie do sądu apelacyjnego, które należy złożyć w ciągu 24 godzin od wydania postanowienia. Natomiast sąd apelacyjny rozpoznaje zażalenie w ciągu 24 godzin od złożenia pisma.

Narodowcy już zapowiedzieli, że Marsz Niepodległości ruszy według starego scenariusza.

Źródło: Hnews.pl  httpss://hnews.pl/index.php/2018/11/09/pilne-marsz-jednak-sie-odbedzie-gronkiewicz-waltz-upokorzona-na-oczach-calej-polski/

FACEBOOK

x
Scroll Up