Prezydent Duda zaprasza 11 listopada na marsz pod własnym patronatem

Środowe wystąpienie Hanny Gronkiewicz-Waltz skłoniło prezydenta Andrzeja Dudę do błyskawicznego spotkania z premierem Morawieckim i przejęcia inicjatywy w sprawie marszu upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

„W związku z decyzją Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazującą organizacji „Marszu Niepodległości”, która skutkuje niepotrzebną eskalacją emocji mogących dodatkowo zakłócić przebieg Święta odzyskania przez Polskę niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił Premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym po południu przez kancelarię prezydenta.

„Podczas spotkania ustalono, że zgodnie z propozycjami środowisk kombatanckich, 11 listopada zorganizowany zostanie państwowy, biało-czerwony marsz z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kwestie organizacyjne marszu spoczywać będą na rządzie RP.

Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowej. Jak w przypadku każdej państwowej uroczystości związanej z obchodami stulecia odzyskania niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda obejmie nad nim Patronat Narodowy.

Serdecznie zapraszamy Polki i Polaków, wszystkich Obywateli, a także wszystkie środowiska do udziału w Marszu” – napisali urzędnicy Kancelarii Prezydenta RP.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na Twitterze przez Krzysztofa Bosaka, narodowcy nie zamierzają zrezygnować z pierwotnych planów:

Źródło: PCh24  https://www.pch24.pl/prezydent-duda-zaprasza-11-listopada-na-marsz-pod-wlasnym-patronatem,64020,i.html#ixzz5WGQovTQi