Środowiska narodowe odwołują się do decyzji o zakazie organizacji Marszu Niepodległości

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji Marszu Niepodległości. „Jesteśmy pewni, że decyzja będzie pozytywna” – powiedział prezes stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz.

Bąkiewicz wyraził nadzieję na szybką i pozytywną decyzję. W jego opinii, sąd uchyli zakaz zgromadzenia. „Spotykamy się 11 listopada (…) na Rondzie Dmowskiego” – zaznaczył. W opinii prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby organizowany przez jego stowarzyszenie marsz się nie odbył.

Robert Bąkiewicz zapewnił, że Marsz Niepodległości 2018 się odbędzie. Dodał, że w ostateczności impreza zostanie zorganizowana na zasadach zgromadzenia spontanicznego. W środę wieczorem Bąkiewicz apelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wstrzymał się z decyzją o zorganizowanie alternatywnego marszu do czasu ogłoszenia decyzji sądu.

Warszawski Urząd Miasta nie zgodził się na zorganizowanie 11 listopada Marszu Niepodległości. Swoją decyzję Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła na środowej konferencji prasowej. Prezydent stolicy powiedziała wprost: „zakazałam Marszu Niepodległości”. Swoją decyzję uzasadniła słowami: „Warszawa wiele wycierpiała przez agresywny nacjonalizm”.

 

Źródło: PCh24  https://www.pch24.pl/srodowiska-narodowe-odwoluja-sie-do-decyzji-o-zakazie-organizacji-marszu-niepodleglosci,64033,i.html#ixzz5WGTVj600